BWC SA (Beauty Without Cruelty South Africa)

Krása bez krutosti (Beauty without Cruelty) slaví téměř 40 let práce při hájení práv zvířat v Jižní Africe a je si vědoma, že zůstává ještě mnoho práce v oblastech jako vivisekce, zvířata jako zábava, průmyslové velkochovy, testování kosmetických přípravků na zvířatech a vykořisťování divoké zvěře.

Chtějí dosáhnout změny v Jižní Africe, pokud jde o testování kosmetiky na zvířatech a používání zvířat, které trpí v krutých pokusech a pak jsou poražena. V BWC SA věří, že to je zbytečné a eticky nepřijatelné. Moderní technologie a nejnovější metody testování bez použití zvířat jsou již dnes k dispozici a navíc jsou spolehlivější, rychlejší a jsou levnější než testování na zvířatech. Evropská unie, Indie, Izrael a nyní i Brazílie zakázala testování na zvířatech, což dokazuje, že je možné mít prosperující kosmetický průmysl i bez krutých testů na živých tvorech.

MISE

Beauty without Cruelty South Africa je organizace, která poukazuje na práva zvířat s primárním cílem vzdělávat a informovat veřejnost o vykořisťování, zneužívání a utrpení zvířat a snaží se nabídnout humánní alternativy, které nejsou prováděny na zvířatech a nahrazují kruté a škodlivé volby životního stylu. Mírovými a zákonnými prostředky odhalují týrání zvířat a lobbují i ve vládních institucích na národní, krajské a místní úrovni.

ZÁSADY BWC SA

Cítění: Slovo "cítění" znamená "ten, kdo má schopnost pocitů a vnímání", což znamená, že dokáže cítit fyzicky i emocionálně. Zvířata jsou cítící bytosti, i když jsou v současné době v Jižní Africe legálně klasifikované jako věci, nebo movitý majetek. BWC SA věří, že tato klasifikace je archaická, nespravedlivá a právní postavení zvířat musí být změněny ještě před tím, než mohou v platnost vstoupit nové zákony, které je budou ochraňovat.

Práva zvířat: Zvířata mají přirozené práva, které musí být uznány v jihoafrickém právu; mezi ně patří právo na svobodu / volnost z nepřirozeně vyvolané bolesti; právo na přístřeší; právo na výživu; právo využívat své přirozené instinkty; právo na svobodu pohybu a co je nejdůležitější, právo na život. Zvířata mají svou vnitřní hodnotu a jejich hodnota by neměla být kalkulována na základě jejich užitečnosti pro člověka. BWC SA podporuje práva zvířat a bude důrazně pracovat na získání výše uvedených práv ve prospěch zvířat.

Etický život: V BWC SA uznávají veganství jako jedinou alternativu v souladu s koncepcí práv pro zvířata. Chování zvířat v takzvaném volném výběhu nabízí pouze dočasnou úlevu od utrpení průmyslově chovaných zvířat tím, že poskytuje lepší životní podmínky, ale jejich narození a úmrtí jsou také kruté a nepřijatelné jako jejich průmyslově chovaní bratranci. Život bez krutosti by měl být cílem všech cítících lidí a BWC SA má za cíl poskytnout věrohodné informace, které jim umožní přijímat informovaná rozhodnutí ohledně životního stylu.

Vzdělání: Humánní vzdělání je klíčem ke změně postoje lidí ke zvířatům; mají životy, které mají smysl pro ně a i když mohou být odlišné od člověka, neznamená to, že nemají hodnotu. Veškerý život je cenný a BWC SA podporuje úctu a ohleduplnost pro všechny druhy, včetně bezobratlých. BWC SA spolupracuje s dalšími organizacemi na vzdělávacích programech určených na podporu soucitu, úcty a péče o zvířata, zejména u mladých lidí, což vede k soucitnější společnosti.

CO MŮŽETE UDĚLAT VY?

• Informujte se o týrání zvířat, které se děje na denní bázi ve vašem okolí
• Buďte aktivní; informujte úřady, časopisy a noviny
• Začněte svou vlastní kampaň nebo projekt
• Používejte pouze schválené a certifikované pleťové a kosmetické produkty (produkty mají na obalu logo BWC SA)
• Pokud máte možnost, zachraňujte přímo životy zvířat; vyzkoušejte veganskou stravu a nenoste oblečení vyrobené ze zvířat
• Odmítněte klasifikaci zvířat jako "komoditu nebo věc"
• Zavažte se nejednat násilí