NEJLEPŠÍ ČESKÉ A SLOVENSKÉ PRODUKTY NA JEDNOM MÍSTĚ

Stovky milionů korun nám odcházejí z domácí ekonomiky, které ročně zaplatíme za produkty, které někdo vyrobil v zahraničí a dovezl je k nám.

Nemusí tomu tak ale být. Už jste někdy přemýšleli nad tím, kolik peněz utratíte ročně ze svého rozpočtu na produkty, které se dovážejí a vyrábějí v zahraničí? Lokální výroba je přitom v mnoha odvětvích stejně kvalitní a mnohdy i mnohem poctivější.

Parametry stejný nebo příbuzný domácí produkt je mnohdy levnější, protože se nemusí převážet tisíce kilometrů přes půlku světa.

Projekt Nakupuji Lokálně sdružuje české a slovenské výrobce zaměřené na ekologické produkty, jejich jedinečné příběhy značek a produktů, které nabízejí. Každý z nich má originální produkt, který vznikl pod jejich rukama a obětovali mu spoustu času a energie.

Jejich vysoká kvalita, zpracování, použití a kombinace přírodních složek, stále častěji v bio kvalitě, mohou směle konkurovat zavedeným korporátním značkám. Projektem Nakupuji lokálně podporujeme domácí ekonomiku a zaměstnanost, ekologické a přírodní produkty z čistých surovin a zpracované v našem regionu.

Najděte si chvilku a podívejte se jestli existuje alternativa k vaší bio kosmetice, ekologickému pracímu prášku, přírodní zubní pastě nebo bio potravinám, na kterých si pochutnáváte každý den.

Koupí domácího produktu nepodporujeme jen konkrétního výrobce a jeho zaměstnance, ale i celý další sektor činností, který se na vzniku produktu podílel.

Domácí ekonomika je proto důležitá z několika důvodů:

  • Vytváření pracovních míst: Silná místní ekonomika vytváří pracovní příležitosti pro komunitu, což snižuje míru nezaměstnanosti a úroveň chudoby.
  • Hospodářský růst: Prosperující místní ekonomika přispívá k celkovému hospodářskému růstu naší země.
  • Rozvoj komunity: Zdravá místní ekonomika vede k lepšímu rozvoji komunity, včetně lepší infrastruktury.
  • Udržitelnost: Silná místní ekonomika pomáhá podpořit udržitelné postupy, jako je lokální získávání surovin, zboží a služeb, což snižuje uhlíkovou stopu a podporuje ochranu životního prostředí.
  • Sociální výhody: Silná domácí ekonomika může mít také pozitivní sociální výhody, jako je zvýšená občanská angažovanost a silnější pocit hrdosti a identity ke komunitě a zemi.

Stručně shrnuté, zdravá místní ekonomika je nezbytná pro ekonomický, sociální a environmentální blahobyt komunity a je důležité podporovat domácí podniky a podporovat místní hospodářský rozvoj.

Abychom vám výběr co nejvíce usnadnili a zpřehlednili, v každé kategorii naleznete filtr produktů, kde si můžete jedním kliknutím zobrazit jen české a slovenské značky, jak můžete vidět dole na obrázku.

Filtrování českých a slovenských produktů

V případě, že byste si chtěli domácí značky porovnat se zahraniční konkurencí, nemusíte produkty vůbec filtrovat, protože na každý produkt jsme nalepili štítek Česká nebo Slovenská značka a vy tak hned rozpoznáte domácí produkty tak, jak je zobrazeno na obrázku níže.

České a slovenské produkty štítekPokud chcete, aby se nám zde doma dařilo, přidejte se a také nakupujte od českých a slovenských značek.