Složkopedie


Kakaové Máslo - Theobroma Cacao Butter

Kakaové Máslo - Theobroma Cacao Butter

Kakaové máslo, také nazývané Theobroma oil, je krémový tuk extrahovaný z kakaových semen (kakaové boby). Kakaové boby jsou získané z plodů kakaovníku. Získává se z celých kakaových bobů, které jsou fermentované, pražené, a pak se oddělují od slupky. Asi 54 až 58% zbytku je čisté kakaové máslo. Máslo je velmi oblíbené pro své hydratační účinky na vlasy i pokožku, ale je to univerzální produkt, který byl přijat širokou veřejností.


Mongongo - Schinziophyton Rautanenii

Mongongo - Schinziophyton Rautanenii

Mongongo strom je člen rodiny Euphorbia. Velký, široký strom dosahuje výšky 15 až 20 metrů a vyskytuje se na zalesněných kopcích a v písečných dunách na území pouště Kalahari. Strom je přizpůsoben drsným podmínkám a vydrží i několik let sucha a teploty, které se pohybují od -5 ° v zimě do více než 40 ° C v létě. V některých letech je úroda tak bohatá, že při sklizni vám plody sahají až po kolena.


Marula - Sclerocarya Birrea

Marula - Sclerocarya Birrea

Marula strom (Sclerocarya birrea) je příbuzný Mangu a roste ve velkém množství ve všech osmi zemích reprezentovaných PhytoTrade Afrika. Roste až do 18 m výšky, má šedou nevzhlednou kůru a širokou korunu. Je odolný vůči suchu a nejčastěji se vyskytuje v nízkých výškách v otevřených lesích. Chuť ovoce je srovnávána s koktejlem chutí z guave, liči, jablka a ananasu a je oblíbená nejen u lidí, ale i u slonů, které jsou schopny za sladkou chutí Marul prochodit i několik kilometrů.


Kokosový Olej - Cocos Nucifera Oil

Kokosový Olej - Cocos Nucifera Oil

Kokosový olej se získává z jádra zralého kokosu, sklizeného z kokosové palmy. Olej je velmi bohatý na vlákninu, vitamíny a minerály, zejména vitamín E, který je známý přírodní antioxidant a pomáhá v boji proti volným radikálům. Jeho malá molekulární struktura pomáhá při rychlé absorpci do kůže. Kokosový olej udržuje pleť pružnou a vláčnou. Pomáhá lidem s kožním onemocněním, jako je ekzém a psoriáza, jakož i udržovat akné pod kontrolou.


Karnaubský Vosk - Cera Carnauba

Karnaubský Vosk - Cera Carnauba

Karnaubský vosk se získává z listů palmy Copernicia Prunifera nebo Copernicia Cerifera, domácím druhem severovýchodní Brazílie. Vosk chrání rostlinu proti prostředí a zabraňuje nadměrnému odpařování. Karnaubský vosk se skládá převážně z esterů (ca. 85%), volných mastných alkoholů s dlouhým řetězcem (cca 13%), a volných mastných kyselin a pryskyřice.


Kalahari meloun

Kalahari Meloun - Citrullus Lanatus

Kalahari meloun (Citrullus lanatus) je také známý jako meloun Tsamma nebo jako volně žijící meloun a je biologický předchůdce melounu, který již známe na celém světě. Je to plazivá jednoletá bylina, má chlupaté stonky a zářivě žluté květy. Kalahari meloun je adaptován na přežití sucha a krutého světla v prostředí pouště. Olej z Kalahari melounu je bohatý na esenciální mastné kyseliny.


Včelí Vosk - Cera Alba

Včelí Vosk - Cera Alba

Tato vosková látka pochází z úlů a je přirozeně vylučována včelami z rodu Apis mellifera. Včelí vosk se pečlivě sklízí, aniž by došlo k poškození úlů a včel. Jednoduchou filtrací se odstraní nečistoty, čímž se zachovají všechny jeho úžasné vlastnosti a medové aroma. Může být použit i jako léčebná složka v celkovém složení kosmetického přípravku a jako samostatně použitelný vosk se používá již po staletí.


Baobab - Adansonia Digitata

Baobab - Adansonia Digitata

Baobab je pravděpodobně nejznámější strom v Africe a roste v hojnosti v horkých a suchých nížinných oblastech, jako je údolí Rift. Jeho široká rozvětvená koruna je bez listů po většinu roku a připomíná spíše kořenový systém - proto se Baobab nazývá také jako "Upside Down Tree". Jeho tlustý šedý kmen může dosáhnout obrovských velikostí, v některých případech více než 25 metrů po obvodu.